У лісах виявлено верхівкового короїду на площі 15,2 гектари

У лісах ДП «Кролевецького агролісгоспу»  лісовою охороною на протязі травня -червня 2018 року  виявлено безпосередніх вогнищ 7210c71d55верхівкового короїду в насадженнях сосни звичайної на площі 15,2 га. Найбільше пошкоджених насаджень в Червоноранківському лісництві – 11,8 га, дещо менше в  Кролевецькому лісництві –  3,4 га. Станом на 15.06.2018 відведені всі ділянки на площі 15,2 га з загальним запасом деревини що підлягає вирубуванню 986 м3 та триває оформлення дозвільних документів на вибірково-санітарні рубки. Після отримання необхідних дозволів відразу розпочнуться рубки. 

Уражені короїдами соснові ділянки видно неозброєним оком. Хвоя на деревах починає жовтіти і згодом стає бурого кольору, починаючи з верхівки. Шкідник, майже весь цикл розвитку якого проходить під корою у верхівках дерев, стрімко поширюється та уражує ослаблені внаслідок аномальної посушливості останніх років соснові насадження. Пошкоджені верхівковим короїдом   сосни заселяють інші види шкідників і дерево дуже швидко всихає .

Втрати від шкідливої дії верхівкового короїда можна порівняти з масштабною біологічною пожежею. Кінцевий результат однаковий – мертві деревостани. Єдина можливість зберегти товарність деревини та запобігти розповсюдженню шкідника – вчасне виявлення і оперативне проведення санітарних рубок та спалювання порубкових  решток на вражених ділянках.

Тож для ДП «Кролевецький агролісгосп» важливим є розуміння цієї проблеми з боку громадськості, екологів. Лісове багатство під загрозою і його доля залежить від того, наскільки вчасно і професійно буде виконано санітарні рубки і зупинено розгорання «біологічної пожежі».