УВАГА!

s1200 УВАГА! ПОЖЕЖОНЕБЕЗПЕЧНИЙ ПЕРІОД!

       У зв’язку з настанням пожежонебезпечного періоду в лісах в весняний період,під час свят та відпочинку на природі громадян адміністрація ДП «Кролевецького агролісгоспу» закликає дотримуватись правил пожежної безпеки. Працівники агролісгоспу звертаються до керівників сільських рад та міської ради, а також до населення з проханням контролювати місця свого відпочинку на природі  дотримуватись правил пожежної безпеки, з обережністю розводити багаття в відведених для цього місцях.

     За даними статистики, до 90 % лісових пожеж виникають через недотримання правил пожежної безпеки в місцях роботи та відпочинку.

В результаті пожеж знижуються захисні, водоохоронні та інші властивості лісу, знищується фауна, споруди в  населених пунктах. Крім того, лісова пожежа представляє серйозну небезпеку для людей і тварин.

       Основною причиною виникнення пожеж є порушення громадянами вимог Правил пожежної безпеки в лісах під час відпочинку та випалювання сухої трав’яної рослинності на сільгоспугіддях, пустищах, вздовж доріг. Сильні вітри роздмухують вогонь і розповсюджують його у прилеглі лісові насадження, чим створюють реальну загрозу їх знищення. Нагадуємо, що відповідно до статті 77 Кодексу України про адміністративні правопорушення, порушення пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення адміністративного штрафу на громадян від 17 до 51 грн., на посадових осіб – від 51 до 170 грн. Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 51 до 170 грн. і на посадових осіб від 119 до 204 грн., а також зобов’язання відшкодування збитків, заподіяних лісовому господарству.

        Якщо ви відпочиваєте в лісі, пам’ятайте:

– Вогнища можна розпалювати тільки в місцях, де відсутній хвойний молодняк;

– Місце для вогнища необхідно обкопати навколо, а коли вже збираєтесь піти, вогонь необхідно старанно загасити за допомогою піску, або води;

– Слідкуйте, щоб не було розлітання іскор від вогнища;

– Забороняється кидати незагашеними недопалки чи сірники – це може призвести до жахливих наслідків.

Правила дій: як загасити пожежу в лісі

       Найпоширеніший засіб її гасіння – нахльостування полум’я віником з гілок листяних дерев. Потрібно рухатись по вогнищу і наносити удари всклизь, начебто замітаючи  полум’я вбік, на вигорівшу площу.Збивши основне вогнище, при наступному ударі по цьому місцю, віник затримують, прижимаючи до палаючої кромки і повертають, що дає охолонути горючим матеріалам.

    Також, для гасіння лісових пожеж використовують спосіб, при якому закидають крайки пожежі рихлим ґрунтом, яке викопують штиковими лопатами. Для цього ґрунт, який забирається лопатою поблизу кромки пожежі, кидають вздовж неї. Ґрунт попадає на горючі матеріали, охолоджує їх та ізолює від повітря. При гасінні спочатку збивають полум’я, а потім, зупинивши пожежу, насипають на кромку шар ґрунту товщиною 6-8 см.

      Якщо поблизу є водоймище – вогонь заливають водою. При цьому починають наступ на вогонь з того боку, куди він рухається, і намагаються оточити район пожежі з усіх боків.

 Опинившись в зоні лісової пожежі слід дотримуватися наступних правил:

  • не тікайте від полум’я, а долайте крайку вогню проти вітру, закривши голову і обличчя одягом;
  • з небезпечної зони, до якої наближається полум’я, виходьте швидко, перпендикулярно напряму розповсюдження вогню;
  • дихайте повітрям, що знаходиться низько над поверхнею землі – воно менш задимлене;
  • рот і ніс прикривайте одягом чи шматком будь-якої тканини, по можливості змоченої;
  • будьте обережні в місцях горіння високих дерев, вони можуть завалитися та травмувати;
  • під час гасіння пожежі, не відходьте далеко від доріг та просік, не випускайте з уваги інших учасників гасіння.
  • у місцях торф’яних пожеж пересувайтеся, по можливості, перевіряючи палицею глибину слою, що вигорів;
  • після виходу із осередку пожежі повідомте місцеву адміністрацію та пожежну службу.

У разі виявлення пожежі повідомляти службу порятунку – 101, а також адміністрацію підприємства за номерами: (05453) 5-16-92; 5-21-44; 5-13-34.

Ліс – наше багатство, не допустіть знищення його вогнем!

lesnoy-pojar-1024x683 lesnoj-pozhar city-fire-my-is-on-tattoo-feuer-pinterest