Семінар з охорони праці на тему : «Попередження виробничого травматизму в лісогосподарській галузі»

04.10.2016 р. на базі ДП “Кролевецький агролісгосп” був проведений семінар з охорони праці на тему : «Попередження виробничого травматизму в лісогосподарській галузі»
У семінарі взяли участь керівництво і спеціалісти ОКАП “Сумиоблагроліс”, головний державний інспектор відділу нагляду в АПК та СКС – Горло Микола Іванович, заступник директора фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Сумській області Іванов Віталій Павлович, директори, головні інженери, інженери з охорони праці дочірніх підприємств північних районів області.
З метою дотримання і виконання законодавства України з питань охорони праці і пожежної безпеки в «Кролевецькому агролісгосп» проводиться ряд заходів:
Отримані:
дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;
дозвіл на виконання робіт з підвищеної небезпеки;
дозвіл на зварювальні роботи;
Створені комісії та призначені відповідальні особи за станом охорони праці.
Розроблені комплексні заходи встановлених нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, щодо досягнення підвищення існуючого рівня охорони праці, запобігання випадкам травматизму, професійним захворюванням і аваріям.
На всі види робіт розроблені інструкції. На даний момент в кролевецькому агролісгоспі налічується 75 інструкцій з охорони праці та 11 з пожежної безпеки, по яким проводяться інструктажі з працівниками, та вносяться записи у відповідні журнали.
Створена постійно-діюча комісія з навчання і перевірки знань, яка розробляє графік проведення навчання і перевірки знань з охорони праці та пожежної безпеки, результаті чого по кожній з професії складається протокол перевірки знань.
Розробляється план забезпечення працівників агролісгоспу спецодягом та засобами індивідуального захисту. За 2015 рік та 8 місяців 2016 року спецодягу було придбано на суму 106 тисяч гривень.
Всі працівники мають посвідчення відповідно до виконуваних робіт. На навчання робітників та інженерно-технічних працівників в 2015 році було витрачено 11 тисяч 100 гривень, в 2016 вже було витрачено 13 тисяч 300гривень.
Для працівників пожежної охорони також був придбаний спецодяг ( костюми захисні та каски КП-10).
Всі вогнегасники кожен рік передаються на технічне обслуговування

Постійно проводяться перевірки, обстеження технічного стану будівель, споруд, устаткування, машин і механізмів, ефективності роботи вентиляційних систем, стану побутових приміщень, засобів індивідуального захисту працівників, визначення їх відповідності вимогам нормативних правових актів з охорони праці. У разі виявлення порушень, які створюють загрозу життю і здоров’ю працівників або можуть привести до аварії; вживаємо заходів щодо припинення експлуатації машин, устаткування і виконання робіт у цехах, на дільницях, на робочих місцях.
При порушенні чинних норм, або правил та інструкцій з охорони праці у процесі виробництва, начальникам структурних підрозділів видаються приписи до виконання. В 2016 році було видано до виконання 7 приписів. Всі видані приписи реєструються в журналі реєстрації приписів служби охорони праці.
На роботи з підвищеною небезпекою, такі як:
-Вогневі роботи на тимчасових робочих місцях;
-Роботи в охоронній зоні менше 40м. від ліній електропередач.
-Роботи на висоті.
Видається наряд допуск та проводиться цільовий інструктаж з охорони праці.
Присутні ознайомилися з документацією та інструкціями по охороні праці. Учасники семінару були ознайомлені з умовами праці робітників в цеху переробки, оглянуті приміщення цехів, приміщення для заточування пил. Був проведений виїзд на ділянку де проводиться власними бригадами рубка головного користування. На лісосіці показано безпечні умови праці роботи лісорубів лісозаготівельної бригади, робота трактора, умови праці для працюючих лісорубів вагончик, правильність розробки лісосіки, вивозка деревини.
Присутні оглянули ділянку проведення доглядів за лісовими культурами бензомоторними інструментами «Сікор».

[metaslider id=378]

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *