Самовільна порубка дерев

cgcyingcahmЗимовий період змушує частину громадян задумуватися над тим, чим опалювати власні домівки. Особливо актуальне це питання тепер, коли ціни на газ стали вкрай непривабливими. Тому єдиним оптимальним шляхом вирішення цього питання є придбання дров.

Громадяни вирішують цю проблему по-різному. Частина купує дрова законним шляхом, інша частина незаконно вчинює поруб, йдуть до лісу і самовільно пиляють дерева на дрова. За самовільну вирубку дерев передбачене покарання відповідно до статті 65 Кодексу України про адміністративні правопорушення, згідно з якою стягується штраф в розмірі від 85 до 170 гривень. Крім того, лісопорушник відшкодовує нанесені ним збитки лісовому господарству. Розмір збитків залежить від розміру пенька після спилу дерева. Щорічно розмір цих збитків змінюється на індекс інфляції. Так, у поточному році за кожне зрубане дерево з діаметром пенька, який залишився після цього і становить до  10 сантиметрів — розмір шкоди складає 133,09 гривні, а при діаметрі пенька від 10,1 до 14 сантиметрів — шкода становить 234,50 тощо. При діаметрі пенька 30 сантиметрів і більше розмір мінімальної шкоди буде становити 4591,88 гривні. Тобто одне таке незаконно зрубане дерево по вартості збитків майже рівняється 10 кубометрам дров твердолистяної породи з доставкою. Ось така арифметика, а ще на додачу — зіпсовані нерви, втрачений час.

Тож вибирайте чим обігрівати свої оселі, законно придбаними дровами чи одним незаконно зрубаним деревом.

Варто додати, що в окремих випадках за самовільну порубку передбачена кримінальна відповідальність. Одним із визначальних факторів для притягнення порушника до кримінальної відповідальності є розмір завданої шкоди, коли ця шкода є істотною (це визначається індивідуально в кожному конкретному випадку з урахуванням категорії захисності лісу, інших факторів, які встановлюються в ході проведення слідства).

Відповідно до статті 246 Кримінального кодексу України за незаконну порубку лісу визначені такі покарання:

— штраф від 5100 до 8500 гривень;

— арешт на термін до шести місяців;

— обмеження волі на термін до трьох років;

— позбавлення волі на термін до трьох років з конфіскацією незаконно добутого.

Підсумовуючи вищевикладене, можна зробити висновок, що вчинення незаконної рубки — дорога справа з неприємними наслідками.