Час впевнено наближає нас до новорічних свят, основним атрибутом яких є вічнозелена ялинка. Багато хто останнім часом надає перевагу штучним хвойним деревам, які служать своїм господарям не один рік. Значно більшого поширення з кожним роком також набуває мода купувати невеликі ялинки, спеціально вирощені до Нового року в пластмасових горщиках. З настанням весни їх можна висадити біля власної оселі. Тож альтернатива живим ялинкам є, і той, хто її обирає – робить своїм вчинком неабияку користь природі. В 2016 році ціни на ялинки трохи зростуть. Вартість як завжди буде залежати від висоти та якості дерева. Та не варто забувати, що зелена красуня буде коштувати у рази менше, ніж передбачені штрафи за самовільну рубку. В цьому році продовжується програма по маркуванню новорічних ялинок самоклейними етикетками.
Сьогодні для охорони хвойних насаджень створено спеціальні рейдові бригади з працівників лісової охорони, та будуть залучатися працівники правоохоронних органів та Державної екологічної інспекції.
За скоєні порушниками самовільні рубки хвойних насаджень у передноворічний період штрафи будуть диференціюватися залежно від товщини стовбура зрубаного дерева і становитимуть від 189 до 2000 грн. Крім цього, браконьєрам доведеться сплатити адміністративні штрафи в розмірі від 5 до 10 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а це ще 85 -170 грн. за кожне дерево. Тож не варто йти до лісу з пилками та сокирами, адже такий вчинок, окрім зіпсованого святкового настрою, обійдеться штрафом у сотні, а то й тисячі гривень, а, можливо, й порушенням кримінальної справи.