З 1 лютого у Кролевецькому агролісгоспі буде запроваджено електронний облік деревини

75CDB779-C55F-42AA-987D-6FC3D1FD891B.jpeg.pagespeed.ce.uqqo9UnK1j    15 січня, на виконання доручення Уряду про запровадження електронного обліку деревини для всіх постійних лісокористувачів України з 1 лютого цього року, було проведено навчання спеціалістами державного підприємства «Лісогосподарського Інноваційно-Аналітичного центру» на базі дочірнього підприємства «Кролевецький агролісгосп» Сумського обласного комунального агролісогосподарського підприємства «Сумиоблагроліс».

   Участь у заході взяли 18 агролісгоспів Сумської області. На навчанні розглядали практичні аспекти запровадження електронного обліку деревини в межах Єдиної Державної Системи Електронного Обліку Деревини (ЕОД).
   З цією метою Кролевецьким агролісгоспом було придбано все необхідне обладнання для проведення маркування деревини. В комплект обладнання входить: КПК (кишеньковий персональний комп’ютер), термопринтер, засіб для кріплення та зберігання бирок, та самі бирки.
     На прикладі нашого підприємства було проведено навчання для всіх працівників агролісгоспів, які найближчим часом будуть пов’язані з відпуском деревини.
    Основними завданнями електронного обліку лісопродукції є:
– своєчасне, якісне та достовірне відображення руху лісопродукції;
– одержання даних про залишки лісопродукції;
– контроль за зберіганням і використанням лісопродукції;
– облік та контроль за оплатою відвантаженої лісопродукції;
– контроль за роботою матеріально-відповідальних осіб;
– попередження нестач, крадіжок і незаконного витрачання лісопродукції.
  Однією з важливих умов організації електронного обліку лісопродукції є своєчасне, якісне і достовірне складання первинної документації по заготівлі, зберіганню, реалізації і використанню на власні потреби лісопродукції на всіх стадіях виробництва і місцях зберігання.
   Первинні документи повинні бути складені під час здійснення господарської операції. Первинні документи складаються за допомогою кишенькового персонального комп’ютера – КПК та роздруковуються на мобільному принтері, а інформація з усіма необхідними реквізитами передається засобами телекомунікацій до бухгалтерії підприємства, виробничого відділу та інших структур підрозділів.
     Процес електронного обліку деревини цілковито ґрунтується на електронному документообігу. Його основу складає програмне забезпечення, яке дозволяє контролювати етапи руху деревини, де вся облікова інформація передається в електронному вигляді. Важливим результатом роботи системи є значне скорочення паперового документообігу та різних видів звітності між виробничими підрозділами підприємства, а також зменшення тіньового обігу незаконно добутої деревини.
    Система електронного обліку деревини дає можливість переглянути повністю ланцюг руху заготовленої деревини від місця її заготівлі до кінцевого споживача. Таким чином за допомогою реєстру походження деревини по нумерації бирки, якою маркується деревина, можна встановити легальність її заготівлі, а саме: місце та час, назву бригади, що здійснювала заготівлю, повну характеристику маркованої продукції.
     Окрім вищенаведеного єдина державна система електронного обліку має значний і внутрішній ефект для підприємства, яке безпосередньо здійснює електронний облік деревини, який полягає у автоматизації обліку та підвищенні якості управлінських рішень.
     Велике значення для повноцінного функціонування системи має навчання спеціалістів, котрі безпосередньо проводять прийомку лісопродукції від лісозаготівель та її відпуск. Це постійний процес, оскільки відбувається постійне удосконалення системи, іде природній процес заміни кадрів на нові.
      ДП «Кролевецький агролісгосп» повністю готове до процесу маркування заготовленої деревини (введення в систему ЕОД заготовлених сортиментів) та реалізації круглої деревини через ЕОД.
E3DA6FBF-2F21-4DC4-B11A-041C1AD6E73F.jpeg.pagespeed.ce.eT_QDfnDbi C25C08EB-9E70-4DDA-93BA-2CBD5B1D6756.jpeg.pagespeed.ce.Xb8T9dt90P B5937C96-DED1-4DEE-AC94-C0D57444FAA9.jpeg.pagespeed.ce.Yc5CpEGkfL 64910C51-F501-4E62-A82C-309BB67F537B.jpeg.pagespeed.ce.hKX1tXaq-S 3530BC1A-3112-4E93-B10D-50318503DA48.jpeg.pagespeed.ce.zWsW5QVYe4 FA71B092-23AF-4976-ACC6-35ACB83B15AB.jpeg.pagespeed.ce.gnQQcgjLoc