Збережемо первоцвіти!

0c4b7dbb15З настанням весни на території України значного поширення набуває торгівля весняними рослинами – так званими первоцвітами.

Первоцвіти – це екологічна група рослин, яка нараховує близько 500 видів. Підсніжники, проліски, ряст, первоцвіт, шафран, цибуля ведмежа, конвалія, вовчі ягоди – це неповний перелік первоцвітів, що можна зустріти на Кролевеччині .  Масове збирання ранньоквітучих видів рослин призводить до знищення популяцій їх окремих видів.

Завдання природоохоронної операції «Первоцвіт-2018» – привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії щодо захисту первоцвітів.

Згідно із законодавством України, здійс­нюючи торгівлю рідкісними та зника­ючими видами рослин, їх рештками, громадяни порушують закони України «Про рослинний світ» «Про охорону навколишнього природного середовища», «Про Червону Книгу України», та, відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення, караються штрафами.

Відповідно до ст. 88-1 КУпАП, порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу тягне за собою накладення штрафу від тридцяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 грн. до 1700 грн.) з конфіскацією об’єктів рослинного світу. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, занесених до Червоної Книги України або які охороняються відповідно до міжнародних договорів України, тягнуть за собою накладення штрафу від ста до двохсот п’ятнадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 грн. до 3655 грн.)

Зважаючи на викладене, ДП «Кролевецький агролісгосп» звертається до мешканців району з проханням проявити екологічну свідомість, відмовитись від збирання та купівлі первоцвітів. Не стимулюйте недобросовісних громадян, які реалізовують первоцвіти. Це ж саме радьте іншим, аби зберегти унікальну природу Кролевеччини. Цим ви збережете природне надбання країни для майбутніх поколінь.