ДП «Кролевецький агролісгосп» завершив осінню лісопосадачну кампанію.

   1

   Найоптимальнішими термінами для посадки лісу є весна й осінь, коли рослини знаходяться в природному обезлистяному стані та в стані пониженої активності фізіологічних процесів. Весняні посадки здійснюють після відтанення ґрунту до початку активного розпускання бруньок. Осінні терміни посадки проводять з моменту опадання листя і до стійких заморозків, тобто з кінця вересня і аж до листопада-грудня.

    Вибір тієї чи іншої пори має враховувати біологічні особливості лісових порід, що культивуються, враховувати мікроклімат місця, де створюється насадження, грунтові умови та інші фактори. Весняна посадка завжди вважалася більш сприятливою від осінньої у нашому регіоні, адже грунт має достатньо вологи, тож і приживлюваність лісових культур є вищою. Проте, останніми роками, зі зміною кліматичних особливостей, потребує змін і традиційне для нас лісове господарство. Часто терміни весняної лісокультурної кампанії бувають дуже стислими і на посадку та доповнення існуючих культур просто не вистачає часу через посушливі умови. Перевагами осінньої посадки є відсутність високих температур, нижча інтенсивність випаровування вологи, тоді як навесні кожен сонячний день працює проти приживлення сіянців лісових культур.

    Осінній посадковий сезон починається в період масового листопаду і закінчується з появою заморозків. Так у жовтні місяці 2018 року ДП «Кролевецький агролісгосп» провів осінню лісопосадочну кампанію на землях Кролевецького, Ярославецького, Червоноранківського лісництв, в ході якої було посаджено 9,4 га лісових культур, та доповнили 7,1 га  лісових культур, які не встигли висадити весною, а також провели уведення недостоючих порід лісових культур  на площі 2,6 га. Загальна кількість посаджених сіянців склала 62,5 тис. штук. Посадку виконували не байдужі люди, які вже не вперше приймають участь у посадці лісу, яким щиро вдячні усі лісівники від майстра лісу до директора агролісгоспу за їхню не легку та відповідальну працю.

2