День працівника лісу

unnamed

Ліс – ось справжній, живий скарб нашої землі. Зайве нагадувати значення, яке відіграє лісове господарство для економіки держави, як і чинник величезного позитивного природного і екологічного впливу на навколишнє середовище. Ліс – це душа всієї планети. Його раціональне і розумне використання дарує людям тепло і затишок, а безконтрольна вирубка лісу несе в собі значні проблеми, які можуть торкнутися практично всіх.

Люди, які професійно стоять на сторожі гармонії і порядку в лісовому господарстві, давно і справедливо заслуговують глибокої поваги і високого авторитету. Саме від професійної, невтомної та самовідданої праці працівників лісового господарства залежить збереження зеленого багатства, його відновлення та ефективне використання нашою державою.

В Україні День працівників лісу щорічно прийнято святкувати в золоту пору осені, в третю неділю вересня. Це професійне свято для всіх тих, хто нерозривно зв`язав своє життя з лісовим господарством, деревообробною і целюлозно-паперовою промисловістю.

З думками про минуле і майбутнє колектив ДП «Кролевецький агролцсгосп» зустрічає це свято, яке є підсумком напруженої, сповненої повсякденних турбот та надій праці.

Цей рік був надзвичайно складним для всього українського суспільства і для  лісової галузі, зокрема. Виникало чимало проблем та перепон, але трудовому колективу підприємства вдається їх поступово долати.

Першочерговими завданням підприємства є прозорість у роботі, недопущення незаконної вирубки лісу та його продажу, і головне – збереження, відтворення та примноження українських лісів.

Підсумовуючи роботу підприємства за 8 місяців поточного року можно виділити такі показники.

Заготовлено ліквідної деревини  близько 14,9 тис. м3; перероблено деревини у власному цеху – 7915,0 м3. Випущено продукції в цеху переробки – 4800,0 м3 , реалізовано продукції переробки на суму 12422,0 тис. грн. Реалізовано продукції по підприємству на суму 16840,0 тис. грн., із неї реалізація на експорт складає – 70% .

В поточному році близько 820 тис. грн. було вкладено власних коштів у пріоритетний напрямок розвитку підприємства – ведення  лісового господарства: посадку та доповнення лісових культур та догляд за ними, створення та вирощення садивного матеріалу у розсадниках, охорону лісу від пожеж та шкідників.

ДП «Кролевецький агролісгосп» в цьому році також забезпечує деревиною дров’яною для опалення заклади освіти міста та та району. Станом на 1 вересня завезено 50% дров школам. До початку опалювального періоду планується  повне виконання тендеру.

Так, рік видався непростим, однак, не дивлячись ні на що, підприємство ДП «Кролевецький агролісгосп», якому в цьому році виповнилося 20 років, впевнено йде до європейських принципів ведення лісового господарства. Поступове збільшення площі надження лісів,  запровадження електронного обліку деревини, боротьба з лісовими пожежами та шкідниками, дотримання невиснажливого лісокористування – ці та багато інших заходів активно впроваджуються  лісівниками підприємства.

Все це стало можливим  тільки завдячуючи трудовому ентузіазму та високому професійному патріотизму, любові до своєї справи, великій працездатності та самовідданості працівників своїй справі.

100_2926

IMG_20190619_151705 IMG_20190619_151830

 

IMG_20190627_141301

IMG_20190626_094348

IMG_8343