Бережіть ліс від вогню

WP_20150901_13_22_54_Pro - копия  WP_20150901_13_50_29_Pro
Бережіть ліс від вогню  WP_20150901_13_28_03_Pro

Весна – найпрекрасніша пора року. Однак  разом із теплом приходить і небезпека – можливість загорання сухостою, кущів, дерев, лісів, людських домівок.

Тому, щоб захиститися від вогню, необхідно суворо дотримуватись правил пожежної безпеки. Адже пожежа сама  собою не виникає, а є наслідком недбалості, безпечності та безгосподарності.

Згідно із статистичними даними, з вини населення щорічно виникає 96-98 відсотків лісових пожеж. Охоплюючи лісові масиви, торфовища, сільгоспугіддя, вогонь знищує все, що зустрічається на його шляху. Збитки від пожеж, завдані природі, відшкодовуються десятиріччями.

При згоранні однієї тонни рослинних залишків у повітря потрапляє близько 9 кг мікроскопічних твердих продуктів згорання. Крім того, вогнища пошкоджують кореневу систему рослин, гинуть корисні комахи та мікроорганізми, що в результаті призводить до виснаження ґрунту.

Закликаємо усіх громадян дотримуватися елементарних вимог безпеки для недопущення пожеж.

Пам’ятайте: заборонено випалювати суху рослинність та її залишки на сільгоспугіддях, смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, очерету в заплавах річок, оскільки це загрожує виникненню неконтрольованого поширення пожеж, знищенню мікрофлори ґрунту та гумусу, який відновлюється більше десяти років.WP_20150901_13_28_07_Pro

Необхідно знати, що згідно зі статтею 77 Кодексу України “Про адміністративні правопорушення”   порушення вимог пожежної безпеки в лісах тягне за собою накладення штрафу  від одного до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Знищення або пошкодження лісу внаслідок необережного поводження з вогнем, а також порушення вимог пожежної безпеки в лісах, що призвело до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі,  тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів і на посадових осіб – від семи до дванадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Пам’ятайте, що з одного дерева можна зробити мільйон сірників, а один сірник – може знищити мільйони дерев!

 

 

        Просимо, Вас, з відповідальністю віднестися до  даної ситуації по недопущенні виникненні лісових пожеж, а при їх виникненню вжити заходи по гасінню та негайно доповісти про пожежу в найближчу сільську раду чи агролісгосп, або повідомити по телефону службу 101, 5-16-92, 5-13-34, 5-21-44.

    

 

 

  

Директор

ДП “Кролевецький агролісгосп”                                             Груша І.М.